Sertifikatas – Šiukšlė Ar Įrodymas?

Sertifikatas, tai popierius, kuriame parašyta, kad išklausei, bet ar kada pagalvojai ar išgirdai? Manai, kad visi makiažo meistrai išgirsta kas jiems yra sakoma ir iš tiesų pamato kas yra rodoma? Ar rinkdamiesi meistrą žiūrite kiek jis turi sertifikatų, ar vis dėlto labiau kreipiate dėmesį į jo darbą?

 

Įsivaizduok du makiažo meistrus, vieno iš jų sieną puošia nemažas kiekis sertifikatų, bet jo darbai labiau kelia juoką, nei žavesį, kitas neturi nei vieno sertifikato, yra savamokslis, tačiau jo atliekamas makiažas atrodo pribloškiamai. Juk ne veltui sakoma, kad darbai patys kalba už save.

Makiažo meistrai ir THE MAKEUP LOVERS LIETUVA grupės nariai pasidalino su mumis savo nuomone apie sertifikatus.


Vizažistai:

Margarita Vaisova:

Iš kiekvieno seminaro, pasisemiu kažko naujo, nebūtinai viską darau taip pat, ką pamačiau, tokiu tikslu einu į seminarus. Tačiau tikrai diplomų kiekybė neparodo žinių. Vieni gali vaikščioti tik į seminarus ir visai nedažyti, o kiti nevaikščioti į juos ir makiažą atliks 10 kartų geriau. Tad, tik praktika lemia tobulėjimą.

Egidijus Krocas:

Aš manau, kad tai yra visiškai nereikalingas dalykas, nes greičiausiai nuėjęs į kursus ir taip gausi sertifikatą, kadangi už tai būsi susimokėjęs pinigus. Pats geriausias meistro įvertinimas yra jo portfolio. Jei aš pats vedu asmenines pamokas, net neįteikiu sertifikatų, tai neturi jokios vertės. Prieš kokius tris metus, kai ieškojau darbo, man nereikėjo jokio diplomo, nes viską parodo tai, kaip tu pateiksi save ir kokį tu turėsi portfolio.  Dažniausiai, kai žmonės kreipiasi į mane dėl kursų, klausia ar bus teikiamas sertifikatas, bet čia tikriausiai išlikęs senas požiūris, kad visur kur eini reikia diplomo.

Monika Bulovaitė:

Aš manau, jog klientai atsižvelgia į tai, jog turi dokumentą, kuris įrodo, kad mokeisi, tobulinaisi, išklausei kursus. Tačiau manau, kad būtent ne diplomas atneša patirtį ir praktiką, o laikas ir didelis darbas. Kartais žmonės išklausę, kad ir 10 vizažo lektorių vis tiek gali šepetėlį valdyti prasčiau nei savamokslis.

Greta Tarozaitė:

Mano manymu, sertifikatas neįrodo vizažisto gebėjimų, tačiau parodo, jog šis žmogus yra akis į akį susidūręs su reikalinga informacija, kuri yra taikoma darbo metu. Pradedant nuo skirtingų odos tipų, skirtingų, kiekvienai veido formai taikomų technikų, norint išgauti maksimalų rezultatą, baigiant reikiamais spec. efektais, kurių be mokymosi sunkiai galima taisyklingai atlikti. Tačiau pagrindinis dalykas, yra pačio žmogaus įdirbis, jo asmeninis braižas, suvokimas, atsirinkimas kas reikalinga, ypač dabar, kai šiuolaikinėje medijoje pilna perteklinės informacijos apie makiažus, nors galbūt mums iš šono pažiūrėjus labai gražu, tačiau kai įgunda akis, pamatai labai daug niuansų, kurie visiškai neatitinka idealaus varianto.

Taip pat labai svarbu suvokti tai, kalbant ne tik apie vizažisto darbą, bet ir apie kitų specialybių žmones, kad vien tik diplomas nėra svarbiausia, labai daug dalykų duoda koks tu pats esi kaip žmogus, kokie tavo bendravimo įgūdžiai, kokia tavo psichologija. Vizažistas privalo surasti ryšį su klientu, priimti jį koks jis yra, teisingai įsiklausyti į žmogaus poreikius, nes kaip mums gali atrodyti, toli gražu gali neatrodyt klientui, todėl mūsų asmeninis bendravimas ir komunikacija turi būti taip pat labai aukštoje pozicijoje, o kas liečia apie komandinius darbus, ar stresines situacijas, taip pat diplomas rankose, neištrauks tavo esamos būsenos ir šios padėties, turi mokytis kiekvieną dieną dirbti ir su savimi.

Tad išvada tokia – sertifikatas tai raštas, kuris įrodo, jog tu išklausei ir užtvirtinai specialybei tinkamas žinias, tačiau geras meistras tas, kuris moka bendrauti su žmonėmis, pas kurį malonu ir gera būti, pas kurį norisi grįžti, ir kurio darbai kalba patys už save.


Grupės nariai:

Laura Les:

Na, turėjimas daug sertifikatų jau parodo, kad žmogus turi turėti žinių, nes kitaip, negi jis eina į kursus/seminarus pamiegoti? Bet, šiaip, žmogus gali turėti ir vieną popieriuką ir būti talentingas savo srities žinovas.

Birutė Mic:

Sertifikatas svarbu, kad žinotų higienos taisykles ir pagrindus. O toliau darbai viską parodo, kartais savamoksliai gražiau atlieka, nei su keliais diplomais.

Alina Revko:

MAKIAŽAS TAI MENAS. Joks popieriukas nepadės, jeigu rankelės ne iš ten auga. O higienos normas ir makiažo pagrindus privalo žinoti kiekvienas meistras. Tai, kaip merginos, kai kurios ir rašo, kad ir su vienu popieriuku gali būti tikras savo srities meistras. Turi būti tam talentas. Aišku galima ir visko išmokti, bet…

Sigita Vitkauskienė:

Sertifikatas jo gabumu tikrai neįrodo. Jis tik parodo, kad žmogus tobulinasi, bendrauja, mokosi. Tai, ką jis moka iš tikrųjų, parodo jo darbas. Žinau tikrai puikiu (užsienio) meistrų be diplomų. Bet, šiais laikais, dažnai diplomus atstoja YouTube ir Instagram… Tad aš, eidama, tikrai norėčiau, žinoti, kad žmogus, ne tik iš ten žinių semiasi.

Dangira Glizickaitė Aivarukas:

Manau mokslai visada pliusas! Juk į kursus ir einam – išmokti kažko ko nemokam, kažko naujo! O jeigu dar ir meno gyslelę turi – tai išvis fantastika.


Apibendrinant visas nuomones, išvada tokia, kad sertifikatas neįrodo vizažisto gabumų, tačiau klientai norėtų žinoti, jog meistras, pas kurį jie ketina apsilankyti, yra praėjęs kokius nors kursus.

Reikia nepamiršti tik to, kad jei didžiuojiesi savo sertifikatų gausa, Tavo darbuose išmoktos pamokos turi atsispindėti, o ne kelti juoką. O klientai, turėtų suprasti, kad vizažisto darbai, o ne popierius parodo ką jis iš tiesų sugeba, tačiau viena aišku kaip diena – šioje srityje turi nuolatos tobulėti! To Tau visa širdimi ir linkime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.