Vizažisto Karjeros Galimybės Ir Kryptis

Vizažisto profesija – tai profesija, kurioje Tu visada būsi mokinys.

Nesvarbu kiek esi pažengęs šioje srityje, grožis buvo ir bus svarbus visais laikais, juk pasaulis nesustoja, grožio suvokimas vis keičiasi, atsiranda naujovių ir skirtingų vizažisto savęs realizavimo būdų.

Makiažo srityje visko sparčiai daugėja, kartais atrodo, kad dar nespėjai susigyventi su viena naujove, štai pasirodo ir kitos trys.

Bet juk visi atsirenkame tai, kas mums yra priimtiniausia ir įdomiausia.

Lygiai taip pat daro ir makiažo meistrai, jie pasirenka eiti tuo keliu, kuriame jie jaučiasi geriausiai, o tų kelių – nemažai. Tad, kokios gi tos vizažisto karjeros galimybės ir kryptys?

 

 


MUA James Vincent

 

Karjeros galimybės, priklauso nuo vizažisto įdėto darbo, o kryptį meistras pasirenka pats, svarbiausia yra pamatyti savo stipriausią pusę ir nebijoti išbandyti jėgas visur, kur tik norisi. Žmonės klysta ir tai normalu, tad jeigu makiažo meistras pabando dirbti, atlikdamas proginius, kasdieninius makiažus ir jam nepasiseka, dar nereiškia, kad jis nedarys pribloškiančių faceartų.

 


MUA Vanessa Davis

 

Kai makiažo meistras išbando daug skirtingų makiažo stilių, jam reikia atsirinkti tą arba tuos, kurie sulaukia daugiausiai pripažinimo ir teikia jam daugiausiai aistros. Tačiau, kadangi vizažistai yra kūrėjai, jiems nėra būtina apsiriboti tik ties makiažo atlikimu. Pavyzdžiui:

Yasaman Gheidi

 

MUA Yasaman Gheidi

 

Yasaman Gheidi, grožio blogerė, atliekanti nuostabius makiažus, sugalvojo būdą, kaip padėti žmonėms, turintiems psichikos sutrikimus. Ji paskatino juos, makiažo pagalba, ant savo kūno perteikti tai, ką jie jaučia ir dalintis socialiniuose puslapiuose tais darbais, uždedant hastag’ą #insideoutchallenge. Ji paskatino juos kurti ir dalintis, kūryba visada buvo ir bus savęs išreiškimas, išsiliejimas, o dalinimasis problemomis leis pasijausti ne vienu.

 

MUA Yasaman Gheidi

 

Ši mergina parodė, kaip makiažo galia yra stipri ne tik tada, kai norime atrodyti gražiai, bet ir tada, kai norisi išlieti savo jausmus.

Makiažo meistras turi galimybę įsidarbinti labai daug kur, ji gali dirbti jaukiame salone, televizijoje, teatre, filmavimo aikštelėse, su modeliais, fotografais, tapti lektoriais ir taip toliau. Tai yra labai platu, nes makiažo meistrų šiais laikais tikrai daug kur reikia ir jų reikia įvairiausių. Tačiau vizažistui yra svarbu mokėti gerai komunikuoti su klientais ir būti matomu socialinėje erdvėje.

Nes, kad ir koks bus geras meistras, be geros komunikacijos nebus ir daug klientų. Prisiminkime komunikaciją iš lūpų į lūpas, dažniausiai, kai klientai yra patenkinti makiažo meistro darbu ir jo bendravimu, jie dalinasi tuo su kitais ir tikrai žymiai rečiau apie vizažistą kalbės, jei jis visą darbo laiką pratylėjo, arba buvo nemalonus savo klientui. Na, arba kalbės, tik iš blogosios pusės. Tai darbas ne tyliems ir susiraukusiems žmonėms.

Siekiant karjeros, reikia nebijoti pasiūlyti savo darbo, sekti darbo paieškos skelbimus, jeigu makiažo meistras dar nėra gerai žinomas, pasiūlymai patys pas jį taip greitai neateis. Galima sudaryti puikius duetus, pavyzdžiui fotografo ir vizažisto. Turbūt pastebėjai, kad kai fotografas įkelia nuotrauką, dažniausiai pažymi ne tik modelį, bet ir makiažo meistrą. Nuostabus ir daugeliui žinomas duetas yra Deimantė Kazėnaitė ir Gediminas Žilinskas, kurie visada dirba kartu.

Gediminas Žilinskas nuotr./ MUA Deimantė Kazėnaitė

Vizažistai gali kurti video blogus, kuriuose dalintųsi savo patarimais, triukais, tačiau video blogai turi turėti gerą garsą, vaizdo kokybę ir žinoma, reikia mokėti kalbėti taip, kad pritrauktum žmones, kitaip tariant, teikti vertingą, įdomią ar net linksmą informaciją, netuščiažodžiauti. Pavyzdžiui, Olesia Žuravliova, nuostabi meistrė, vlogerė ir ji net parašė knygą, kurioje pasidalino savo žiniomis! Taip pat, jei ketini kurti vlogus, atkreipk dėmesį į tai, kaip ji komunikuoja per savo video, tai nuostabu! Jos youtube kanalas:

https://www.youtube.com/channel/UCeXMaGu7mBEt3Exvi-JHN9w

Ilja Sivakov nuotr./ MUA Olesia Žuravliova

Teatre grimeriai taip pat yra laukiami. Tačiau tam jau reikia rimtai pasiruošti ir apsišarvuoti kantrybe, nes grimeriui gali tekti dažyti ne vieną ir ne du žmones per dieną, o dešimt ar net daugiau. Grimeris turi mokėti padaryti šukuosenas, pritaikyti perukus, jais rūpintis, sutvarkyti, pritaikyti grimą ne tik prie aktoriaus rūbų, bet ir prie dekoracijų, apšvietimo, žinoma iš pradžių atlikti bandomuosius makiažus. Svarbu yra susipažinti su aktoriumi, sužinoti kokios spalvos jam yra maloniausios ir kokios ne, kad pats aktorius jaustųsi geriau scenoje.

MUA Ūla Pakalniškytė

Mėgsti kardinalius pokyčius? Tada galbūt Tau puikiai seksis atlikti transformacinius makiažus! Ši makiažo kryptis visada stebina ir priverčia aiktelėti! Transformacijos makiažo pagalbą galima padaryti iš vyro – moterį, baltaodės – juodaodę, jaunos – seną, paprastos, eilinės moters – pribloškiančią ir visų akis traukiančią gražuolę. Pavyzdžiu, savo darbais stebinantis, neseniai aplankęs Lietuvą, žinomas kaip PAINTDATFACE makiažo meistras atlieka žadą atimančius transformacinius makiažus.

MUA @paintdatface

Jeigu norisi žmones paversi kitomis būtybėmis ar tiesiog savo piešinius perkelti ant jų kūno, faceart’us Tau kaip tik. Galėsi puošti savo klientus fotosesijoms, teminiams vakarėliams, šventėms ir visur, kur tik jie norės! Taip pat, faceartų dažnai reikia video, filmų kūrimuose, gali įsisuktį į nuolatinį chaosą, bet patirti neišdildomų įspūdžių! Makiažo meistė, Mirjana Kika Milosevic atlieka įkvėpiančius ir tikrai pribloškiančius faceart’us, kurie pritraukia žmones ir sulaukia didelio susidomėjimo!

MUA Mirjana Kika Milosevic

Kai jau gali vadintis profesionalu ir norisi dalintis savo patirtimi ir matyti šalia, makiažo srityje augančius Tavo kalbos klausytojus ir darbų stebėtojus – išbandyk lektoriaus profesiją. Puikiais lektoriais tampa tie, kuriems norisi pažadinti kituose tūnantį kūrėją, kurie dega aistra mokyti ir dalintis.

Tiesa, net ir makiažo srityje dirbantys lektoriai visada ir patys lieka mokiniais, kadangi makiažas auga, kaip ir mes visi. Vienas iš Lietuvos lektorių, kuris užkrečia motyvacija, noru kurti, tobulėti ir dalinasi naudingomis žiniomis ir patarimais yra Egidijus Krocas. Iš šio vaikino galima pasimokyti ne tik, kaip iš makiažo meistro, bet ir kaip iš asmenybės. Juk toks ir turi būti geras lektorius!

MUA Egidijus Krocas

Galima būtų vardinti ir vardinti, kiek daug galimybių turi makiažo meistras, bet kelis dalykus jis turi išmokti ir suprasti visam gyvenimui: išbandyti įvairias makiažo technikas, o vėliau atsirinkti, jei neišeina pačiam suprasti kur sekasi geriausiai – konsultuotis su pažengusiais meistrais, lektoriais, mokytis gerai komunikuoti, būti aktyviu socialiniuose tinkluose, nebijoti siūlyti savo darbo, nenustoti kurti, tobulėti ir mokytis.

Tikimės, kad šis blog’o įrašas Tau buvo naudingas, mokykis, kurk, tobulėk, nepasiduok ir nesustok! Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.